Teknoloji

Achilles: Legends Untold Tam Sürümünü Aldı

 
Dark Point Games tarafından geliştirilen ve şu anda erken erişim sürümü olarak sunulan dövüş, aksiyon ve rol yapma oyunu Achilles: Legends Untold, 2 Kasım’da tam anlamıyla yayınlanacak.
 
Tam sürümüyle sadece PC platformuna değil yeni nesil konsollara da gelmeye hazırlanıyor. Oyun temelde yukarıda da belirttiğim gibi aksiyon ve rol yapma unsurlarını içeriyor ve böylece farklı bölgelere doğru ilerleyerek kendi yolumuzu açmaya başladıkça üretimdeki yağmacı rekabetlerle bunları ortadan kaldırabiliriz.
 
İzometrik aksiyon rol yapma deneyimi
 
 
 
İzometrik kamera perspektifiyle karşınıza çıkmaya hazırlanan ve tam sürüm olarak kendine yer bulmaya başlayan ürün, şu anda erken erişim sürümü olarak mevcut. Elbette erken erişim döneminde oyunda bariz hatalar, bariz eksiklikler ve daha fazlası vardı ancak geliştirici ekip, oyuncuların geri bildirimleri doğrultusunda bu geliştirmeleri ve güncellemeleri oyuna dahil etti ve şu anda tam anlamıyla bir güncellemeye hazırlanıyor. versiyonu yakın zamanda çıkacak. Oyunun full sürümü ile birlikte bizlere sunulacak olan sürümün de sorunsuz ve kusursuz bir şekilde tarafımıza aktarılması istenmektedir. Bu oyunda sorunsuz ve tam bir tecrübeyle yer bulmaya hazırlanıyoruz. Bu nedenle izometrik aksiyon ve rol yapma oyunlarından hoşlanıyorsanız, kıyasıya rekabetler ve kan dökülmesiyle mücadele etmek istiyorsanız bu oyunun tam size göre olduğunu söyleyebilirim.
 
Oyun gladyatör tarzı savaşlar diyebileceğimiz bir yapıyı içeriyor ve antik Yunan temasıyla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu temayı harmanlayarak içinde cesur bir savaşçı olarak yer buluyoruz ve bu cesur savaşçıyı istediğimiz şekilde geliştirebiliyoruz. Oyunda bize karakter odaklı bir yapım veriliyor ve bu karakter odaklı yapı ile karakterimizin yeteneklerini geliştirebiliyor, yeni dövüş sistemlerine adım atabiliyor, karakterimizi farklı görünümlerle özelleştirebiliyoruz.
 
Aynı şekilde oyunda farklı dövüş stilleri mevcut ve bu dövüş stilleri sayesinde düşmanlara karşı daha etkili bir şekilde mücadele edebiliyoruz. Bunun dışında düşmanlar ortaya çıktığında kendimizi savunabiliyor, düşmanlarla birebir mücadele edebiliyor, yaptığımız saldırılarla düşman gruplarını toplu olarak ortadan kaldırabiliyoruz. Bu nedenle oyunda yapacağınız atılımlar çok değerli. Bu, düşmanları ortadan kaldırmanın ana anahtarı olarak ortaya çıkıyor.
 
Bize gerçekçi bir deneyim sunulmak isteniyor.
 
 
 
Yapımın aksiyon rol yapma unsurlarının yanı sıra dövüş sisteminin de ön planda olduğu, karakter odaklı bir yapıya sahip olduğundan bahsetmiştik. Bunun dışında kendi strateji ve planlarınızı belirleyebilir, ayrıca kendi tarzınızda birlikte oyunda yer alabilirsiniz. Farklı beceriler ve dövüş stilleri ile bir araya geldiğiniz oyunda her oyuncu farklı bir deneyim yaşayabiliyor. Çünkü oyunda yapacağınız saldırılar ve geliştireceğiniz beceriler çeşitli farklılıklar içeriyor. Dolayısıyla bunun her oyuncuya farklı bir deneyim aktardığını söyleyebiliriz. Antik Yunan temasıyla birleştirilmiş izometrik kamera perspektifine sahip olduğumuz oyunda gerçekçi grafikler ön plana çıkmaya hazırlanıyor. Bu bağlamda geliştirici ekip, oyunu özenle geliştirdiklerini ve gerçekçi grafik ve animasyonlarla bizlere sunmak istediklerini belirtiyor.
 
Bunun dışında oyun şiddet içeren bir yapıya sahip ve bu güçlü yapı elbette mücadeleleri seven oyunculara hitap ediyor. Bunun dışında elbette bu zorluk karşısında daha etkili ve faydalı ödüllerle de karşılaşabiliriz. Geliştirici gruba göre oyunun zorluk seviyesi aslında yüksek ve bu zorluğu aşarak daha yüksek hazineler elde edebiliyoruz. Yani oyun bize zorluğu ödüllendiren bir yapı sunuyor.
 
 
  
Ayrıca geliştirici gruba göre bize 20 ila 30 saat arasında bir oynanış deneyimi sunmak istiyorlar. Bu saatler aslında uzun bir formda karşımıza çıkıyor ve artık üst düzey bir yapının bizlere sunulacağını söyleyebiliriz. 20 ila 30 saatlik bir yapı aslında uzun vadeli bir deneyim olarak bizlere sunuluyor ve bu oyuna bakacak olursak gerçekten de bu oyunla uzun bir deneyimle karşılaşacağımızı söyleyebiliriz.
 
Bu saatlerin dışında yeni oyun+ modu da bu oyunda yer alıyor. Böylece oyunu bitirdikten sonra yeni game+ moduna geçerek oyuna kaldığınız yerden ve karakterinizi geliştirdiğiniz kısımla devam edebilirsiniz. Bize yeni içerik ve yeni bir deneyim getiren modlardan biri bu.
 
Geliştirici grup, yapay zekaya büyük önem verdiklerini belirtiyor.
 
 
 
Bu unsurların dışında oyundaki yapay Zzka da oldukça değerli. Çünkü yapay zekanın kötü olduğu bir yapımın aslında bize kötü bir deneyim yaşattığını söyleyebiliriz. Ayrıca yapay zekanın oyuncular için oldukça değerli olduğunu ve bu karakterlerin gerçekçi görünmesi ve olaylara tepki vermesinin önemli olduğunu söyleyebiliriz. Geliştirici gruba göre oyundaki yapay zeka, çevreyle uyumlu bir şekilde ilerliyor ve çevreye karşı çeşitli atılımlar yapabiliyor. Yani çevreyle ilişkisine göre kendi stratejilerini geliştirerek özelleştirilebilir. Bu nedenle oyunda kayıtlı bir yapay zeka sisteminin yer aldığı söyleniyor. Ama bunu oyun çıktığında göreceğiz ve yapay zekanın nasıl çalıştığına da şahit olabileceğiz. Yapay zeka konusunda gerçekten iyi işler yapmak istiyor ve bu tür oyunlarda yapay zeka gerçekten çok önemli.
 
Kapsamlı bir beceri ağacı içerir
 
İzometrik kamera perspektifi ile birlikte çalıştığımız yapımda karma içerikli bir savaş sistemi yer alıyor ve bu karmaşık savaş sistemi ile oyundaki tarzımızı kişiselleştirebiliyor, farklı aksiyonlarla düşmanları alt etmeye çalışabiliyoruz. Üretimde de kendi stratejimizi oluşturup kendi dövüş becerilerinizi özelleştirebileceğimiz bir dayanıklılık seviyesine sahibiz ve bu dayanıklılık seviyesiyle düşmanlara karşı mücadelede önemli bir rol oynamaya çalışıyoruz.
 
 
 
Bunun dışında rakiplerimizin dövüş sırasındaki davranışlarını öğrenmeye çalışıyoruz ve burada rakiplerimizin bize nasıl saldıracağı konusunda çeşitli varsayımlarda bulunabiliyoruz. Bu bölümde tabi ki kendimizi savunup düşmanların saldırılarını püskürttükten sonra kendi saldırımıza geçebiliyoruz. Bu nedenle oyunda gerçekten savunma ve saldırı sistemleri ön plana çıkıyor ve Antik Yunan temalı kılıç ve kalkanlarımızın olduğunu görebiliyorsunuz. Kılıç ve kalkanın çok dikkatli kullanılmaya çalışıldığı üretimde, yetenek ağacı ile farklı becerilerin ve savaş sistemlerinin kilidini açabilir ve bu yetenek ağacı ile yeni sistemlere adım atabiliriz.
 
Bildiğiniz gibi bu tarz aksiyon rol yapma oyunlarında beceri ağaçları ve yeni becerilerin kilidini açmak gerçekten önemlidir. Çünkü bu yetenek ağacındaki becerilerle oyundaki monotonluk ortadan kalkıyor. Dolayısıyla oyunun başında kullandığınız beceriler ile oyunun ortasında kullandığınız beceriler büyük ölçüde farklılık gösteriyor ve dolayısıyla oyunun farklı içeriklere ve kapsamlı bir sisteme sahip olduğunu görebiliyoruz.
 
Tabi eğer yetenek ağacı olmasaydı oyunun başından sonuna kadar kullandığımız dövüş teknikleri hep aynı olurdu ve bu nedenle bir süre sonra sıkıcı olmaya başlardı. Çünkü yaptığımız hamlelerin hiçbir şekilde farklılık göstermemesi oyun deneyimini etkileyen unsurlardan biridir. Bu noktada yetenek ağacı ve beceri geliştirme sistemleri imdada yetişiyor ve dolayısıyla bu tür oyunlarda gelişim hissi gerçekten önemli. Çünkü bir gelişme duygusu olmadığı sürece oyunla temasımız kopma noktasına gelebiliyor ve bu durumların o açıdan oldukça kıymetli olduğunu söyleyebiliriz.
 
Klavye / fare ve denetleyici desteği içerir
 
 
 
Kendi oyun tarzınızı oluşturup oyuna uyarlayabileceğiniz yapımda hem klavye hem fare hem de kontrolcü desteği mevcut fakat geliştirici grup bu oyunu kontrolcü ile oynamanızı öneriyor ve adım adım kontrolcü ile oynamanızı istiyor. en iyi deneyime dönüştürün. Bu nedenle oyunda iki farklı eklenti bulunuyor ve oyunu dilediğiniz şekilde deneyimleyebilirsiniz. Ancak bu tarz oyunları kontrol cihazı ile oynamak daha kolay ve stabil hale gelebiliyor ve dolayısıyla bu ekipmanlar oyundaki deneyimi artıran ve geliştiren unsurlar arasında yer alıyor ancak yine de oyunu istediğiniz zaman oynayabilir ve maceraya başlayabilirsiniz. hangi donanıma sahip olursanız olun. Buradaki seçim tamamen size kalmış.
 
Yenilikçi savaş sistemi ve düşman davranışlarıyla karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda yapay zekanın gerçekten de farklı bir form alacağı belirtilirken, atılımlarımıza ve çevresel olaylara da tepki vereceği söyleniyor. Rakiplerin birbirlerine daha önceden belirlenemeyen tepkileri var ve bu yapay zeka yapacağımız atılımlara karşılık makul davranışlar sergilemeye başlıyor ve bu davranışlarla bize gerçekçi bir yapı sunmayı amaçlıyor. Bunun dışında çevresel unsurları bize karşı kullanabilme yeteneği de yapay zekanın yapacağı saldırılar arasında yer alıyor.
 
Ayrıca oyunda oynadığımız süre boyunca bazı seçimler mevcut olup, düşmanla birlikte karşılaştığımızda düşmanı öldürme veya düşmanı terk etme seçeneği de bulunmaktadır. Dolayısıyla oyunda bu tarz seçim anlarıyla da karşılaşıyoruz ve düşmanı istediğimiz şekilde öldürebiliyoruz ya da düşmana acıyıp onu serbest bırakabiliyoruz. Dolayısıyla bu seçimler de sizinle ilgili gibi görünüyor. Elbette bu seçimlerin oyuna etkisini şu an bilemiyoruz ama oyunun bu tür seçimlerden etkilendiğini görmek, çevresel unsurların değiştiğini hissetmek gerçekten çok değerli. Umarım bu seçimler oyunun gidişatını değiştirebilir.
 
Düellolar da dahildir
 
 
 
Savaş bölgesindeki gücümüzü korumaya çalıştığımız ve bu enerjiyi takip etmeye başladığımız üretimde ayrıca çeşitli düello savaşlarına girişebilir ve bu düellolarla birlikte düşmanları yenebiliriz. Oyunda ayrıca düello şeklinde mücadele edebileceğimiz arenalar mevcut ve birebir dövüşlerle buradaki yerimizi alabiliyoruz. Elbette bu düellolar oyun içerisinde çok önemli. Çünkü burada rakiplerinizin davranışlarını dilediğiniz gibi analiz edebilir ve bu saldırılara önceden tepki verebilirsiniz.
 
Oyunda yer aldığınız sürece rakiplerinizin davranışları hakkında daha fazla bilgi edinebilir, oyunun mekaniklerine alıştığınız sürece oyundaki yerinizi daha kolay alabilirsiniz. Oyundayken bazı rakipler zıplayabiliyor, bazı rakipler ise savaşmanız gereken bir yapıya sahip. Dolayısıyla bazı rakipleri görmezden gelebilirken, bazı rakipler doğrudan savaş sırasında karşımıza çıkıyor ve onlarla savaşmak zorunda kalıyoruz. Bunun dışında sizi gören rakipler diğer arkadaşlarını uyarabiliyor ve yenilikçi yapay zeka sayesinde bu uyarılar aslında bize düşman topluluğunun oyun içerisine çekilme durumunu da anlatıyor. Dolayısıyla oyunda aslında bir savaş makinesi bulunuyor ve oradaki düşmanları yenerek çevreyi temizleyebiliyoruz.
 
Bunun dışında tabii ki oyundaki sağlığımız çok önemli ve sağlığımızı arttırmak ve geliştirmek için oyun içinde yaptığımız ataklar da çok önemli. Bunun dışında burada tecrübe puanları biriktirebiliyoruz ve bize tecrübe puanlarını harcayabileceğimiz bir yapı veriliyor. Aynı zamanda farklı tapınaklara doğru ilerleyerek bu yerlerdeki keşif öğelerini ortaya çıkarabiliyoruz ve farklı bölgelere giderek istediğimiz keşifleri yapıp bu yerlere seyahat edebiliyoruz. Ne yazık ki seyahatlerimiz ve keşiflerimizle birlikte düşmanların yeniden ortaya çıkması olumsuz bir durum ve bu seyahatle birlikte geliştirme ekibi düşmanlarımın burada yeniden doğmasının mümkün olacağını belirtiyor ve burada yaptığınız seyahatlerin de ortaya çıktığını söyleyebiliriz. güçlü bir formda.
 
Farklı bölgelere ilerleyebiliriz
 
 
 
İlginç bir temayla karşımıza çıkmaya hazırlanan oyunda Truva’nın yanı sıra farklı bölgelerin de sırlarını keşfetmeye çalışıyoruz, aynı zamanda birçok sır da açığa çıkmayı bekliyor. Oyunun dünyasında mitolojik yaratıklar, hayvanlar, insanlar ve daha gizemli varlıklar bizleri bekliyor. Oyunda yaptığımız yolculuklar boyunca farklı keşif unsurlarıyla karşılaşabiliyoruz, ayrıca farklı karakterlerle de burada yerimizi alabiliyoruz. Bu karakterlerle diyaloga girebiliyoruz ve onlar da müttefik olarak karşımıza çıkabiliyor. Dolayısıyla oyunda farklı bölgelere ilerleyerek oradaki sırları ortaya çıkarabiliyoruz ve aynı zamanda arka planda hikaye ile oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Antik Yunan temalı maceramızda pek çok ilgi çekici içerik bizi bekliyor.
 
Ahlaki seçimler var
 
Seçim konusuna tekrar değinecek olursak geliştirici gruba göre oyunda bazı ahlaki seçimler yapmamız gerekiyor. Bu seçimler aslında karakterimizin kişiliğini etkileyen unsurlar arasında yer alıyor ve bu ahlaki seçimlerle hem karakterimizin kaygısını yenmesine yardımcı olabilir hem de onun eli kanlı bir şövalye olacağını söyleyebiliriz. Oyunda olduğunuz sürece yukarıda da belirttiğim gibi karakterlerle her zaman kavga edebiliyoruz ve aynı zamanda karakterler yaralandığında istediğimiz gibi son vuruşu yapabiliyor veya düşmanı daha önce serbest bırakabiliyoruz. bitirici vuruşu yapıyor.
 
İşte burada ahlaki tercihler devreye giriyor ve bu seçimlerle oyun içerisinde kendi karakterinizi yaratabiliyorsunuz. Dolayısıyla oyunda bu seçimlerin oldukça önemli olacağı belirtiliyor ve bu seçimlerin sadece karakter dışında bazı unsurları da etkileyeceği belirtiliyor. Yukarıda defalarca belirttiğim gibi bakalım bu seçimlerle birlikte bize ne gibi değişiklikler sunulacak. Her zaman birlikte göreceğiz.
 
 
 
Oyunun karakter odaklı bir yapıya sahip olduğunu, karakter odaklı yapıyla birleştiğinde sağlığımızı arttırmanın ve sağlığımızı yüksek tutmanın elbette çok önemli olduğunu belirtmiştik. Oyunda belirli noktalarda iyileştirme noktaları bulunuyor ve bu noktalarda kendi sağlığımızı iyileştirebiliyoruz. Aynı zamanda geçici bonuslarla düşmanlarla daha güçlü bir şekilde karşılaşabiliyoruz ve bu bonuslar arasında daha fazla hasar vermemizi sağlayan eşyalar ve ayrıca sağlığımızı artıran çeşitli detaylar yer alıyor.
 
Bu üretim içerisinde başka bonus türleri de yer almaktadır. Geçici bonuslar dışında çeşitli ganimetler toplayabileceğimiz bir yapıyla karşılaşabiliyoruz, aynı zamanda oradaki gizemli alanları keşfetmeye çalışıyoruz.
 
Geliştirici ekibe göre oyunun çok çeşitli silah kütüphaneleri bulunuyor ve bu silah kütüphanesi sayesinde istediğimiz şekilde oyundaki yerimizi alabiliyoruz. Yine kılıçlar, kalkanlar, mızraklar, baltalar ve daha fazlasını içeren çeşitli silahlar arasından seçim yapabilirsiniz. Onlarla birlikte kendi mücadele yöntemimizi oluşturabilir ve kendi kararlarımızı verebiliriz. Bu nedenle oyunda geniş bir silah kütüphanesinin bulunduğunu ve bu seçimler ile oyunda dilediğiniz gibi ilerleyebildiğinizi, kendi strateji ve planlarınızı oluşturabildiğinizi belirtebilirsiniz. Bu da her oyuncuya farklı bir deneyim yaşatıyor ve siz de bu deneyimle birlikte kendi deneyimimizi kişiselleştirebilir ve burada kendi savaşçı karakterinizi yaratabilirsiniz.
 
 
 
Oyun karakterinizi kişiselleştirebileceğiniz ve envanterine bakabileceğiniz bir yapıya sahip. Bu yapı ile karakterinizi farklı silahlarla donatabiliyorsunuz aynı zamanda donatırken de karakterinizi görebiliyorsunuz yani oyunda bir karakter ekranı bulunuyor ve bu ekran ile hem karakterinizin yeteneklerine hem de craftına bakabiliyoruz. mekanikler ve daha fazlasıyla burada harita sekmesiyle de karşılaşabiliyoruz. . Dolayısıyla bize tam bir aksiyon rol yapma deneyimi sunulduğunu ve bu deneyimle birlikte bize geniş bir içerik yelpazesi sunduğunu söyleyebiliriz.
 
İlginç detayların yer aldığı yapımda kapsamlı bir deneyimle Yunan tarihine bakmaya başlıyoruz, aynı zamanda burada tarihi bir esinti de var diyebiliriz. Elbette farklı mitolojik yaratıkların ve aynı zamanda farklı mitolojik tanrıların da yer aldığı yapımda bu tip içerikleri görmek oldukça yaygın çünkü oyuna tamamen bir Yunan teması eşlik ediyor ve bu temayı oyunda çokça görebiliyoruz.
 
Buhar sayfası
 
 
 
Erken erişim sürümüyle birlikte yer alan yapım, 2 Kasım’da tam sürüm olarak bizlere sunulmayı bekliyor. Oyunun Steam sayfası şu an açık olup, dilerseniz üzerinden istek listenize ekleyebilirsiniz. Steam sayfasına gidin ve bu oyunu hemen şimdi doğrudan oynayın ve deneyimleyin. Bunun dışında Antik Yunan temasını seviyorsanız ve bu temayla savaşlara atılmak istiyorsanız bu oyuna göz atabilir ve deneyebilirsiniz. O
 
Oyunun Steam fiyatı şu an için 299 Türk Lirası, tam sürümle birlikte bu fiyatın elbette artacağını da tahmin edebiliriz. Çünkü genel olarak konuşursak oyunun erken erişim sürümü ucuz bir formda geliyor ancak tam sürüme ulaştığında bu fiyatta bir artış oluyor. Bu nedenle oyunu oynamak ve oyuna adım atmak istiyorsanız artık satın alma zamanının geldiğini söyleyebiliriz ve oyunun tam sürümüyle birlikte fiyatının da artacağını söyleyebiliriz.
 
Oynanış videosu
 
 

cermik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort